Krievu imperiālists un čekists Gombergs ar saviem okupekļiem ir piegānījis Rīgu 


Krievijas sāktais karš pret Ukrainu ir devis iespēju paust skaļu nepatiku pret okupekļu esamību Rīgā un Latvijā kopumā. Vai tiešām mūsu valstī, brīvajā Latvijā, mums ir nepieciešami krievijas pilsoņu uzstādīti pieminekļi? Vai tiešām mēs, Latvijas tauta esam bez mugurkaula? Vai tiešām mums pietiek tikai ar dažu okupekļu demontēšanu?  Tos nepieciešams izskaust no mūsu zemes pavisam, lai putina piekoptajai krievu pasaules, lienošajai “maigajai” varai, vairs nekad nebūtu iespējas aizķerties mūsu valstī!  
FOTO: KASPARS KRAFTS (F64) UN NO PRIVĀTĀ ARHĪVA

Uzņēmējs Jevgēņijs Gombergs par saviem līdzekļiem reiz atjaunoja Pētera I statuju, izsakot vēlmi Rīgas domei to uzstādīt kaut kur Rīgā, bet tā arī nekādu atbildi līdz šim nesaņemot, to novietoja sākotnēji savās mājās Jūrmalā, bet vēlāk uzņēmuma “Teikas nami” stāvlaukumā. Bija patīkami redzēt un dzirdēt, ka pats krievu uzņēmējs pirms pāris gadiem pauda sašutumu, ka Rīgas dome nepiekrīt atbalstīt viņa iniciatīvu, un ka pats tagad īsti tomēr nezinot ko ar to iesākt. Tātad pašam īsti nav vajadzīgs, tad kāds bija šī lienošās krievu kultūras nesēja īstais motīvs? Manuprāt, tas bija vienkārši kārtējais krievu imperiālista šovinisks izlēciens, lai parādītu vietējiem bāleliņiem, kas ir kas. Bet tur vairs nav ko daudz domāt, to nepieciešams sūtīt atpakaļ no kurienes tas nācis, vai vienkārši sadrupināt šķembās, lai pēc gadiem 50 vai 60 atkal kāds mazvērtības kompleksu nomocīts krievu kultūras nesējs to neizvelk ārā.

FOTO: JURIS ROZENBERGS

Tā ir tikai daļa bēdas, jo pirms Pētera I pieminekļa neizdevušā projekta tika veiksmīgi realizēts cits krievu lienošās maigās varas projekts, uzstādot krievijas impērijas karavadoņa Barklaja de Tolli (1761-1818) statuju Esplanādē, par kura eksistences nodrošināšanu Rīgas centrā un Rīgas domei ik gadu nākas ieplānot tā uzturēšanai finansējumu, bet būtu daudz lietderīgāk, ja to pārdalītu mūsu pašu pieminekļu uzturēšanai.


Bet kā tad piemineklis, kas veltīts Barklajam de Tolli ir nokļuvis Rīgas centrā?  Tālajā 1913. gadā skulptūra tika atklāta, bet 1915. gadā demontēta, pārvietota un pazudusi jūras dzelmē kopā ar nogremdēto kuģi. Atlika vien 2002. gadā uzrasties KGB aģentam Jūdžinam (J. Gombergam), tam pašam krievu maigās varas un kultūras nesējam. Attiecīgi putina krievijas speciālo un diplomātisko dienestu skubinātu iniciatīvu, viņam bija izdevies šo okupekli Pēterburgā no jauna atliet un Rīgā, Esplenādē 2002. gada decembrī atklāt. Jautājums, kurš tādu aplamu lēmumu toreiz pieņēma?   

Foto: LETA

Korumpētais sociāldemokrāts Gundars Bojārs, kā toreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs un Rīgas domes Pieminekļu padome, 2002. gadā, pieļāva kļūdu, atbalstot čekista Gomberga iniciatīvu uzstādīt Latvijas tautai ideoloģiski nepieņemamu, bet krievijas imperiālās un koloniālās politikas slavinošu pieminekli Rīgas centrā. Tas tikai kārtējo reizi pierāda, ka Rīgas domes priekšsēdētājs brīvajā Latvijā nodarbojās ar krievu imperiālistu maigās varas izplatīšanu un atbalstīšanu Rīgā un Latvijā kopumā. Lai arī tas viss ir noticis  pirms 21 gada, tas nemaina faktu, ka krievu imperiālistiskā domāšana nekur nav zudusi un krievu vēlme pēc varas ir neizmērojama, ko apliecina arī 2022. gada 24. februāris, kad krievija uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainu.  
Mums ir jātupina demontēt okupantu pieminekļi, lai krievu imperiālisti vienreiz uz visiem laikiem saprot, ka šeit nav krievija un savai ideoloģijai tīkošos objektus, kas atlieti betonā vai bronzā, var braukt pielūgt uz savu zemi, nopērkot vienvirziena biļeti. Okupekļi  mūsu Latvijas zemē joprojām ir daudz un vajag no tiem atbrīvoties Nepieciešams novilkt striktākas līnijas un parādīt savu nostāju, ka mēs nevēlamies savā zemē, brīvā Latvijā, redzēt okupantu slavinošus un pastrādāto noziegumu attaisnojošus objektus. 

Izmantotie avoti: 
https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-personiga/rigas-dome-joprojam-risina-stridu-ar-uznemeju-gombergu-par-petera-i-statujas-likteni/ 
https://www.delfi.lv/delfi-tv-ar-jani-domburu/raksti/maisi-vala-gombergs-sputnika-rakstijis-atskaites-bet-neesot-zinajis-ka-kluvis-par-agentu-judzins.d?id=51045545 
https://jauns.lv/raksts/zinas/239692-neredzesi-neticesi-kada-rigas-pagalma-slejas-piemineklis-kurs-kadreiz-bija-mildas-vieta
Dalīties: