Pasākumu kalendārs Rīgā pieminot otro Ukrainas gadadienu kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma

23. – 25. februārim, audiovizuālu projekciju “#WESTANDWITHUKRAINE” uz Rīgas Kongresu nama fasādes;

23. februāris – labdarības izsole, "Radisson BLU Latvija Conference & Spa Hotel" restorānā "Skyline Bar";

23. februārī plkst. 15.00–17.00 un 17.30–19.00 Mālslas muzeju Jauniešu kluba sietspiedes apdrukas darbnīca: Saulespuķes mieram;

24. februāris:
  • 12:00 – 20:00, protesta akcija pie krievijas vēstniecības;
  • 13:00, mītiņš “Kopā līdz uzvarai!”;
  • 15:00, ekumenisks dievkalpojums Rīgas Domā;
  • 9:00, 12:00, 15:00 un 18:00 Rātsnama zvani vienosies melodijā Ukrainas atbalstam;
  • 17:30 atbalsta akcija “Gaismas ceļš Ukrainai” pulcēšanās Doma laukumā, gājiena sākums plkst. 18:05, noslēgums pie Brīvības pieminekļa;
  • 18:30 Nacionālajā Bibliotēkā labdarības koncerts “Kopā ar Ukrainu”
  • 19:00 Apvienības “Riga Reggae”akustiskais koncerts “Stop the war”, kultūras centrā “Imanta”.

Ukrainas vēstniecība Latvijā un biedrība "Agendum" 23. februārī "Radisson BLU Latvija Conference & Spa Hotel" restorānā "Skyline Bar" rīkos labdarības izsoli un vēlās brokastis Ukrainas atbalstam, informē izsoles organizatore Dace Ozola-Slaidiņa. Pasākumu atklās Ukrainas vēstnieka Latvijā Anatolija Kucevola, kā arī biedrības "Agendum" pārstāvja un "Tviterkonvoja" aizsācēja Reiņa Pozņaka uzrunas.

Pasākuma laikā izsolīs Ukrainas un Latvijas slavenību sagatavotus ziedojumus. Līdzekļi, kas tiks iegūti no pārdotajām ieejas biļetēm, kā arī izsoles ieņēmumi tiks novirzīti Ukrainas un tās iedzīvotāju vajadzībām biedrības "Agendum" īstenotajiem projektiem.
 
23.februārī plkst. 15.00–17.00 un 17.30–19.00 ikviens interesents varēs apdrukāt līdzpaņemtos tekstila izstrādājumus ar mākslinieces Elīnas Brasliņas radīto dizainu “Слава Україні!” (“Slava Ukrainai!”). Esošo piedāvājumu šogad papildinās jauna dizaina siets, kas tapis, atbalstot Ukrainas iniciatīvu Brave.ua un izrādot cieņu drosmīgajiem ukraiņiem. Saulespuķes ir ne tikai Ukrainā populārs kultūraugs, bet arī viens no šīs valsts miera simboliem.

Pieminot otro gadu kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Rīgas Domā 24.februārī notiks ekumenisks aizlūguma dievkalpojums par mieru Ukrainā. Dievkalpojumu vadīs Latvijas kristīgo konfesiju bīskapi, un tajā izskanēs ukraiņu komponistu mūzika, ko atskaņos soliste Natālija Behma (Ukraina/Latvija), saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā divu dienu pasākumu programmu, lai paustu solidaritāti ukraiņiem un atgādinātu par Ukrainas atbalstīšanas iespējām. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas, Mākslas muzeja “Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja apmeklējums Ukrainas civiliedzīvotājiem, uzrādot pilsonību apliecinošu dokumentu, joprojām ir bez maksas. Tāpat brīva ir viņu dalība zīmēšanas nodarbībās bērniem un pieaugušajiem “Es un māksla”, kas katru sestdienu notiek LNMM galvenajā ēkā. Īpašs papildinājums LNMM galvenās ēkas apmeklējumam visiem ukraiņu valodas pratējiem ir LNMM mobilās lietotnes audiogids ukraiņu valodā, kas ļauj ne tikai iepazīt muzeja ēku, vēsturi un rekonstrukciju, bet arī 23 stāstos atklāt izcilu latviešu meistardarbu izlasi, kas aplūkojami muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Mobilo lietotni iespējams bez maksas lejupielādēt vietnēs GooglePlay un AppStore. 

Dalīties: