Jelgavā norisinās Latvijas mākslinieku veidotā izstāde ukraiņu tautai “Sirdspuksti Ukrainai”

Mēs nevaram būt vienaldzīgi, mēs varam atbalstīt Ukrainu ar saviem mākslas darbiem, saka idejas autore, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, kuras iecerei par izstādi pievienojušies arī citi mākslinieki.

"Mēs, radošie cilvēki – gan mākslinieki, gan arī es, mēs nevaram citādā veidā palīdzēt, bet mēs varam atbalstīt ar idejām, ar mākslu," sacīja Kocere.
Viņai piekrita arī māksliniece Gunta Barkova: "Šī izstāde ir dzīva. Tie nav darbi, kas visu laiku ceļo no vienas pilsētas uz otru. Darbi tiek papildināti, darbi tiek nomainīti ar jauniem. Mans darbs ir "Ar uzvaras karogu", gleznots pagājušajā gadā.
Šis darbs ir vēlējums, lai Ukrainas tauta uzvar. Jo ir tāds ticējums, ja tu kaut ko ļoti vēlies, tas piepildās."

Pirmā izstāde, kuras nosaukums bija "Veltījums Ukrainai", notika 2022. gada rudenī LU Akadēmiskajā bibliotēkā. Pateicoties Latvijas muzeju interesei, pēc tam izstāde kļuva ceļojoša un eksponēta septiņās pilsētās.
Māksliniece Laine Kainaize radījusi darbu "Svētceļnieki": "Katram cilvēkam ir mājas, un, ja viņu un viņa dzimtu varmācīgi un briesmīgā veidā izdzen no mājām, tad viņam paliek ceļš. Mēs nezinām, kur šis ceļš vedīs. Mans darbs saucas "Svētceļnieki", un svētceļnieki arī ir ceļinieki, kas iet, bet viņi iet ar Dieva palīdzību."
Savukārt mākslinieks Tālvaldis Muzikants savu darbu veltījis Ukrainas pilsētai Bučai: "Darbu es nosaucu "Buča", un šis darbs ir arī veltīts to briesmīgo notikumu un upuru piemiņai.

Caur šo mazo bērnu skulptūriņām mēģināju izteikt to skaudrumu, ko, es domāju, ikviens izjūt. Un arī to līdzjūtību pret Ukrainas iedzīvotājiem, it sevišķi pret bērniem, kas cietuši."

Tikmēr tēlniece Vija Ilze Dzintare apliecināja – lai gan izstādes nosaukums ir "Sirdspuksti Ukrainai", mūsu sirdis pukst kopā ar Ukrainu, pukstēs līdz Ukrainas uzvarai un arī pēc tam.

Izdzīvot mākslinieku pausto izstādē "Sirdspuksti Ukrainai" Ā. Alunāna memoriālajā muzejā varēs aplūkot līdz 5. novembrim.
Dalīties: