Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā tiek demontēts padomju armijai veltītais piemineklis

Jau 2013. gadā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā notika demonstrācijas, kur piedalījās vairāki simti bulgāru, pieprasot aizvākt okupekli, kas veltīts padomju armijai.

Okupeklis, kas celts 1944. gadā simbolizēja Bulgārijas okupāciju. Uz okupekļa veltīts uzraksts “Padomju armijas atbrīvotājiem pateicībā no bulgāru tautas”, un šis teksts ne pa visam neatbilst patiesībai.

Lai arī 1993. gadā jau bija izskanējis piedāvājums, nojaukt okupekli, bet tā laika varasiestādes atturējās to darīt, jo baidījās sabojāt attiecības ar maskavu. Protams, nav jau ko brīnīties, ka tolaik pie varas arī bija cilvēki, kas ir prokremliski noskaņoti. Arī Latvijā šādu prokremlisku varasiestāžu personāžu mums netrūkst. Tas pats Elksniņš la.lv reiz komentēja: “Ja par Rīgu ir skaidrs, tad ārpus tās nav nekādas skaidrības. Kurš no pieminekļiem slavina padomju iekārtu? Neviens”, vai tāds var būt Daugavpils pilsētas domes priekšēdētājs, kad apsekojot Daugavpili, ap to un pašā Daugavpilī ir neskaitāmi daudz okupekļu. Arī Latgales piepilsētas ir pilnas ar okupekļiem un pašvaldības īsti neko ar tiem neplāno darīt. Pāris okupekļus likvidē un iedomājās, ka lieta ir darīta, ķeksis ir izpildīts. Bet kas tiešām notiek pierobežā?

Lai nu kā, okupeklis Sofijā tiek demontēts un tas tiks izslēgts no galvaspilsētas ainavas, arī Latvijā būtu jāturpina demontēt padomju okupekļus, īpaši pierobežā!

Dalīties: