krievijas "maigās varas" izpausmes Latvijā

Vakardien 20.12.2023. tika organizēta protesta akcija pie Rīgas domes (RD), ko rīkoja Latviešu nacionālistu biedrība “Austošā saule”. Tās laikā, Rīgas dome, tika aicināta atbrīvot galvaspilsētu no Krievijas impēriju un PSRS slavinošiem pieminekļiem. Bet ne tikai galvaspilsētu būtu nepieciešams atbrīvot no okupekļiem, bet gan visu Latviju.

Akcija Rātslaukumā pulcējusi vairākus desmitus cilvēku, kuri pieprasa no Esplanādes novākt iepriekš RD “apžēloto” pieminekli Krievijas impērijas ģenerālfeldmaršalam Mihailam Barklajam de Tolli.

“Rīga turpina būt puslatviska. Uzvaras parks ir atbrīvots no krievu imperiālisma mantojuma, bet Rīgā arvien ir jāiebrauc pa Maskavas ielu. Pēc “Austošās Saules” piketa “Maskavas namu” valsts lemj pārņemt savā pārziņā, bet uz tā nelikumīgi uzlikto Maskavas ģerboni un nosaukumu kirilicā Rīgas dome nav noņēmusi. Puškina piemineklis ir pazudis, bet daudzkārt lielākais krievu ģenerāļa de Tolli piemineklis turpina būt novietots un naktīs izgaismots pretī valdības namam [...],” teikts biedrības pasākuma aprakstā.

Biedrību noteikti satracināja, ka krievijas diplomāti turpinot savas "maigās varas" izpausmes Rīgas centrā atrada vietiņu, kur turpināt pasvinēt savu reiz militāro varenību...

Runa ir par Krievijas impērijas ģenerālfeldmaršala Mihaila Barklaja de Tolli pieminekli, kurš izspruka sveikā cauri, RD lemjot, kurus no Krievijas imperiālisma un okupācijas simboliem aizvākt no pilsētas un kurus – neaizvākt. Tā šīs okupeklis turpina eksistēt un pulcēt "varoņus".

RD Pieminekļu padome vēl martā neatbalstīja vairāku – tostarp arī Moricam Eduardam Zilberam jeb rakstniekam Sudrabu Edžum, kā arī Krievijas impērijas kara ministram Barklajam de Tolli – veltīto pieminekļu demontāžu.


Izmantotie avoti: https://jauns.lv/raksts/zinas/588133-video-pie-rigas-domes-pieprasa-aizvakt-krievijas-imperijas-militarista-barklaja-de-tolli-pieminekli

https://jauns.lv/raksts/zinas/588015-krievijas-diplomati-rigas-centra-atrod-vietinu-kur-pasvinet-savu-militaro-varenibu

Dalīties: